Музей «Моя маленька батьківщина»

Адреса : с. Мирне, Білокуракинського р-ну,

Луганської обл., 92212 , тел.8-262- 9-92-11.

Дата перереєстрації: 18 серпня 2005 р. свідоцтво № 12-07 Головного управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації

Статус: музей при закладі освіти системи Міністерства освіти і науки України

Профіль: історико – краєзнавчий.

Керівник музею: Бабіч Людмила Вікторівна, учитель історії, стаж педагогічної роботи – 18 років, стаж роботи у музеї – `10 років,

тел.: 8-262–9-92-96

Дані про музей:

· Засновник музею – Мирненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

· Дата заснування музею – 1985 рік, № наказу – 21.

· Характеристика музейного приміщення – кімната 60 м2.

· Фонди музею – 567 експонатів.

· Стан обліку музейних експонатів – інвентарна книга, повні і якісні записи.

Експозиційні розділи музею:

„Етнографійчни”- 75 експонатів, що розповідають про побут наших односельців з кінця ХІХ ст. Найбільш цінними є два вишиті рушники ручної роботи ХІХ ст.., український жіночий костюм подарований Рудяшко О.В., жителькою села Нянчине кінця ХІХ ст.., обрус поч.ХХ ст. , подарований випускницею школи, вишите простирадло, серпи, праски, прядка, примус, коромисло, взуття гумове 40-х років, бронзовий самовар.

„Історія села” – 110 експонатів, що розповідають про історію виникнення рідного села. Найбільш цінними є фото першого поселенця нашого села Бендича І.А., фото першого сільського голови Андрюшина А.І., довоєнні фото села, фото Героїв соціалістичної праці Будняка В.М., Водолазького І.Д., Ставицького О.Л., лялька з тканини, патіфон.

„Друга світова війна”- 212 експонатів, що розповідають про воїнів-односельців. Найбільш цінними є фото Героїв СРСР Левенця Є.М., Артеменка А.М., особисті речі (гімнастерка, пілотка, фуражна, планшет) Героя Радянського Союзу Левенця Є.М., листи з фронту, похоронки, стенди з фотографіями земляків, що не повернулися з фронту і з тими, що повернулися, фронтові медалі Якімова Н.С., Глущенка Н.М., подяка рядовому Науменко А.М. від головнокомандуючого, воєнні каски, гранати, гільзи, штики, пістолет, кулеметні магазини.

„Історія школи”- 170 експонатів, найбільш цінними є фото першої вчительки с. Стукалове Антонової О.А., фотографії нашої школи в різні часи її існування, фото всіх директорів школи, архівні матеріали, зібрані колишнім директором школи Радченком В.І., фото педагогічних колективів всіх часів, учнівські зошити Тристан Л.В. та Андрюшиної Н.І. 50-х, 60-х років, фото династії Юрченко, прапори комсомольської та піонерської організацій, численні грамоти.

Традиції школи пов’язані з роботою музею.

Музей у школі є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню в молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпечує духовну єдність поколінь.

Виходячи з поставленої мети, музей проводить широку роботу як у межах школи та і в межах територіальної громади села. Протягом роботи музею були проведені лекції на різноманітну тематику, бесіди, екскурсії. Матеріали та експозиції музею постійно використовуються для проведення уроків та виховних заходів. Кожного року, у День Перемоги, музей відвідує велика кількість односельців, які мають змогу з вуст ветеранів війни дізнатися про трагічні сторінки нашої історії.

У музеї зберігаються твори учнів нашої школи ( у тому числі і переможців районного конкурсу та лауреатів обласного), присвячені 60-річчю Великої Перемоги, написані ними після відвідування ветеранів війни.

презентація

Кiлькiсть переглядiв: 433

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.